Obecně prospěšná společnost Mobilní hospic Ondrášek, která na Ostravsku bezplatně poskytuje už pátým rokem zdravotní péči a lidskou podporu nevyléčitelně nemocným pacientům v jejich domovech, má novou Škodu Roomster pro své zdravotní sestry. To je hlavní přínos čtvrtého ročníku charitativní akce Každý koš pomáhá, které se účastnili kluby Mattoni NBL, Ženské basketbalové ligy a rozhodčí, diváci České televize a donátoři. Celkem se na charitu vybralo přes 570 tisíc korun. Fanoušci prostřednictvím DMS zpráv poslali 38 tisíc a donátoři zaplatili 237 tisíc korun, příspěvek klubů a rozhodčích byl dohromady 300 000,- Kč, Zcela spontánně se k akci připojili i pořadatelé mládežnických turnajů ve Strakonicích a v Litoměřicích, kde vybrali při Festivalu minibasketbalu v rámci akce Každý koš pomáhá 10 000,- korun.KKP2010_sek_automobil

Získané finanční prostředky budou občanským sdružením Každý koš pomáhá využity nejen k nákupu zmíněného automobilu pro ošetřovatelskou péči o.p.s. Ondrášek, ale také k poskytnutí další finanční podpory handicapovanému Patrikovi, polosirotkovi Samuelovi a osiřelé Ditě a pro Dům na půl cesty Maják v Praze.

 

I tentokrát několik týmů svůj dohodnutý příspěvek výrazně překročilo. V ženské basketbalové lize to byly Strakonice, USK Praha a Kara Trutnov. V Mattoni NBL navýšila svůj příspěvek (za body klubu ve 44.kole x 110,- Kč) pětice klubů – Kolín, Synthesia Pardubice, Prostějov, ČEZ Nymburk a  Miltra Nový Jičín – ten dokonce věnoval největší částku vůbec a o 190% překročil nastavený a dohodnutý princip finanční pomoci.