Čtvrtý ročník společné charitativní akce České televize a České basketbalové federace

 

První ročník basketbalové charity Každý koš pomáhá společně vytvořily na jaře 2007 kluby Mattoni Národní basketbalové ligy a Česká televize a od svého vzbudil pozornost ostatních sportů. Nejen samotným nápadem spojit „zaplacení“ všech bodů ve vybraném ligovém kole s dárcovskými DMS fanoušků a televizních diváků, ale hlavně jednotou všech klubů nejvyšší soutěže basketbalistů ve snaze pomoci potřebným.

Peníze vybrané v prvních dvou ročnících přispěly nejprve Domům na půl cesty v Praze a ve Valašském Meziříčí. V minulém roce získaných 218 tisíc korun pomohlo postiženému Patrikovi k nákupu nového typu speciálního polohovatelného vozíku a ulehčily život polosirotkovi Samuelovi a osiřelé Ditě.

Mimořádnými událostmi akce Každý koš pomáhá v roce 2009 se staly individuální příspěvek amerického rozehrávače Levella Sanderse, který se rozhodl věnovat sám 10 000,- korun

a historicky první dar pořadatelů tradičního All Stars Game na Folimance, kteří vybrali 30 tisíc korun.

Celkově se za tři ročníky existence této charity vybralo 844 545,- Kč.

 

Mobilní hospic Ondrášek

Finanční pomoc při čtvrtém ročníku charitativní basketbalové akce bude směřovat do obecně prospěšné společnosti Mobilní hospic Ondrášek, která na Ostravsku poskytuje už pátým rokem zdravotní a lidskou podporu a péči nevyléčitelně nemocným pacientům a jejich rodinám v jejich domácím prostředí. Právě takovou beznadějně hledala kdysi pro svého syna Ondřeje, po kterém je společnost pojmenována, její zakladatelka JUDr. Sylva Vartová. Posláním Mobilního hospice Ondrášek je umožnit pacientům s vážným onemocněním, důstojně a v kruhu své rodiny a přátel prožít poslední etapu svého života.

Více se dozvíte na www.mhondrasek.cz

 

Zapojí se kluby, hráčky, rozhodčí a fanoušci

 

Čtvrtý ročník charity Každý koš pomáhá ozdobí další rozšíření basketbalové pomoci. K mužům, kteří ve prospěch Ondrášku odehrají  44. kolo základní části Mattoni NBL, se totiž připojí i kluby Ženské basketbalové ligy a ligoví rozhodčí. Mužské i ženské kluby přispějí za každý bod družstva 100,- korun a hráči a hráčky 10,- korun, rozhodčí se přidají každý jednorázově částkou 500,- korun. Zapojením všech složek vrcholového basketbalu najednou se tak charita Každý koš pomáhá stává skutečně ojedinělým počinem, který překračuje hranice českého sportu.

Vybrané prostředky poslouží k nákupu automobilu pro potřeby ošetřovatelské péče mobilního hospice Ondrášek, ale i k opětovné podpoře Domů na půl cesty a Patrika, Dity
a Samuela.

 

Každý koš pomáhá 2010

 

Ženská basketbalová liga

  1. 3. 2010 VŠ Praha – Sparta Praha
  2. 3. 2010 Kara Trutnov – USK Praha

Slovanka MB – Frisko Sika Brno

Sokol Hradec Králové – Valosun Brno

Czech Coal Aldast Strakonice – Loko Karlovy Vary

Kluby a hráčky svými body v těchto zápasech „získaly“ celkem 81 200 Kč, zatím nejvíc přispěly basketbalistky Kary Trutnov, které i s příspěvky managementu vybraly 11 723 Kč. Výbor ALŽK dopředu deklaroval, že částku vybranou kluby navýší na konečných 120 000 Kč. !!!!

Mattoni NBL – 44. kolo MNBL

  1. 4. ČT4 20,00 Synthesia Pardubice – BK Prostějov
  2. 4. ČT4 21,00 Mlékárna Miltra Nový Jičín – ČEZ Basketball Nymburk

18,00 BK B&W Opava – Basketball Brno

17,30 Karma Poděbrady – USK Praha

  1. 4. ČT4 16,00 NH Ostrava – BK Kolín

17,00 Sokol Vyšehrad – BK Děčín

Diváci a fanoušci se mohou připojit nejenom při sledování televizních zápasů, ale PO CELÝ DUBEN posláním své dárcovské DMS ve tvaru DMS POMOCKOSEM na číslo 87 777

 

Tři sta tisíc před prvním košem a procenta z prodeje

 Čtvrtý ročník akce Každý koš pomáhá bude výjimečný také tím, že ještě než padne úvodní prvoligový koš, bude na kontu přes tři sta tisíc korun. Jako vůbec první přispěli tentokrát částkou 30 tisíc korun pořadatelé tradičního All Stars Game v Pardubicích. O další peníze pro Ondrášek se zasloužili společně basketbalisté Nymburka a Nadace ČEZ. Jimi uspořádané oranžové kolo, na kterém šlapali i olympijští vítězové Robert Změlík a Martina Sáblíková při čtvrtfinále Eurocupu, vyneslo 75 tisíc korun. Další peníze přidali donátoři projektu, kterými jsou sázková kancelář Startip olympijského vítěze v desetiboji Roberta Změlíka, stavební skupina PSG a Siemens Fond pomoci. K okamžité i stálé podpoře se zavázala společnost Rokospol, která od 1. 5. 2010 začne z každého balení nové barvy Detoxy Color poskytovat část zisku právě na konto Každý koš pomáhá.

Více na stránkách www.rokospol.cz

 

Nástup ekologických nátěrů ve službách KKP

Prodej mimořádného výrobku DETOXY COLOR je spojen s charitativní akcí „Každý koš pomáhá – KKP“. Z každého prodaného kila se přispívá na charitativní účely, ať už Domům na půl cesty pro mládež, která vyrůstala v dětských domovech a dalším potřebným.

Prodej Detoxy Coloru se zahajuje od 1. 5. 2010 v řetězci Hornbach, obchodních střediscích Rokospol a.s. a prostřednictvím E-shopu.

 

 

Pomožte nám sdílet