imageKaždý koš pomáhá, první nepřetržitá charitativní činnost v oblasti sportu v České republice. Začátek v roce 2007 byl skromný, ale s dlouhodobou vizí. Prvním počinem byla ve spolupráci s Českou basketbalovou federací finanční podpora pro dokončení Domu na půl cesty v Praze 4 Michli. Dům Maják poskytuje na dobu dvou let zázemí těm, kteří v 18 letech opustí dětské domovy a nemají kam jít.

Každý rok následovala pomoc různým potřebným např. dětem Patrikovi, Samuelovi, Ditě, malé Karolínce, mobilnímu hospici Ondrášek, organizaci Dech života, Božence a podpořili jsme senior linku společnosti Život 90, která pomáhá proti násilí na seniorech. Při premiéře filmu Zlatý podraz jsme přispěli Pražským jezdcům na speciální vozík pro basket na vozíku. Každý rok jsme s obdarovanými prožili jejich osud, obeznámili se s problematikou jejich postižení a každý rok obohatil i nás.

V posledních letech se nám podařilo rozšířit pomáhání z jedné akce v roce na celoroční činnost. Pravidelně podporujeme organizaci Hemojunior, ženy v nouzi registrované v Poradně pro ženy a Mobilní hospic Sv. Jiří v Chebu. Spolupracují s námi i jiné kluby, jiná města a obecně lidé dobré vůle.

Děkujeme všem, kteří se podílejí a kteří nás podporují.