Pelhřimov, Národní finále U-13

Pod záštitou spolku Každý koš pomáhá zorganizoval Basketbalový klub Sojky Pelhřimov v rámci Národního finále U-13 charitativní sbírku pro hendikepovaného Šimona Šikýře. Na turnaji se vybralo, včetně částky od BK Sojky Pelhřimov 35 000,-Kč a celkově Každý koš pomáhá věnoval částku 42 000,-Kč.

 

Pelhřimov, Národní finále U-13
Zleva: Míla Slavík Sojky Pelhřimov, maminka se Šimonem Šikýřem, zástupce ČBF, starosta města Pelhřimov ing. Josef Koch a Eva Kotrbatá, místopředsedkyně spolku Každý koš pomáhá

 

 

 BC Wizards Praha

 

Trenér a člen spolku Jiří Závozda s kolegyní Zuzanou Kezrovou, kteří vychovávají ty nejmenší baskeťáky U10 a U11, zorganizovali 11. června páteční odpoledne plné basketu s hosty z filmu Zlatý podraz. Nejprve se odehrál zápas Zdeněk Piškula tým vs. tým Fotograf Patrik, následně si zahráli osobnosti proti rodičům dětí a na závěr rodiče proti svým dětem. A to vše ještě pro dobrou věc Každý koš pomáhá, vybralo se 2 400,-Kč na podporu činnosti spolku. Během celého odpoledne bylo vidět nadšení a čistá radost ze hry.

 

Wizards a Každý koš pomáhá
Wizards a Každý koš pomáhá

 

KKP OPEN

 

  1. 5. 2022 se konal 3. ročník basketbalového turnaje 3 x 3 na venkovním hřišti Gymnázia Jana Keplera. Turnaje se letos zúčastnilo 12 týmů a i přes počáteční nepřízeň počasí se všichni sešli, s radostí si zahráli a pobavili se. Výtěžek z turnaje 11 400,-Kč jsme dorovnali na celkovou částku 30 000,-Kč a věnovali organizaci Hemojunior, kterou prostřednictvím tohoto turnaje podporujeme již od roku 2019. Hemojunior použije částku na letní tábor pro rodiny dětí nemocných hemofilií, kde se naučí, jak lze s chorobou žít plnohodnotný život.

http://www.bknbk.cz/KKP22/index.htm

 

STREETBALLHUS

 

Jubilejní 25. ročník STREETBALLHUS v České Třebové organizovaný Markem Trejtnarem a s charitativním počinem Každý koš pomáhá.

 

Turnaje se zúčastnilo 48 týmů (30 týmů mužů, 12 žen, 6 chlapců r. 2008), tzn. přes 200 hráčů. Do dětského dne se registrovalo přes 300 dětí, což byl dvojnásobek loňského počtu. Celková návštěvnost cca 1000 lidí.

Povedla i další charitativní sbírka pod záštitou spolku Každý koš pomáhá, která byla tentokrát určena Matyášovi, trpícímu poruchou autistického spektra a dalšími hendikepy. Celkem se nám společně podařilo vybrat 30 493 Kč. Za vybranou částku byl pořízen Matyášovi notebook, který poslouží jako pomůcka jeho dalšímu vzdělávání.

https://www.streetballhus.cz/dekstone-streetballhus-25-ctvrtstoleti/

https://www.youtube.com/watch?v=s8Ry0vNsUHI

https://www.youtube.com/watch?v=zEMeVI6vp-E&t=181s

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=streetballhus&set=a.5951461661537596

 

 

Eurobasket 2022 Praha, fan zóna v Pelhřimově

 

V září se v Praze odehrála jedna ze základních skupin Eurobasketu 2022. Národní basketbalové muzeum z. s. zorganizovalo v Pelhřimově fan zónu s nadstandardním programem. Na velkoplošné obrazovce byly přenášeny přímé přenosy z Arény v Praze. Ve fan zóně byl pestrý program pro všechny příchozí včetně dětí. Byly promítány filmy s basketbalovou tématikou, mimo jiné film Zlatý podraz. Během všech dnů probíhaly besedy s bývalými i současnými hráči a reprezentanty (Kamil Brabenec, Aleš Chán, Ondřej Šiška, Adam Číž) a reprezentantkami (Eva Horáková Němcová, Renáta Březinová). Děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu, které se vydařilo a mělo velice pozitivní ohlasy.

 

FZ EUROBASKETU 2022 pelhřimov Citylight
« 1 z 9 »