Výtěžek ze sbírky štafeta 100 x 100 činil 55 000-, Kč. Dne 17. 8. 2017 jsme navštívili tábor v Bělči nad Orlicí, kde se rodiny s hemofilií stiženými dětmi učí s touto chorobou žít. Viz článek MUDr. Kristiny Trskové na našich stránkách.

Do tábora jsme přijeli dopoledne a zastihli jsme děti v plném programu: hra na sbírání korálků podle jednoho z úkolů v pohádce O Zlatovlásce, rehabilitace s odborným dohledem, aplikace injekcí rodiči, výtvarné činnosti.
Kromě toho, co bylo jejich denním programem a co jsme mohli sledovat, si pro nás děti pod vedením paní Bereňové připravily překvapení: naučily se házet na malý plastový basketbalový koš (některým dětem jsou pouhé 3 roky) a pak nám zamávaly a poděkovaly. Převzaly si osobně šek, který se jim sice barevně líbil, ale daleko více je zaujal námi vyrobený dort s logem Každý koš pomáhá a těšily se na jeho rozkrájení po obědě. Alespoň jej zatím chodily kontrolovat do prosklené chladničky, jestli nezmizel.

Chtěli bychom poděkovat všem dárcům, kteří přispěli na konto našeho spolku, ať už to byli drobní dárci, kteří zasílali DMS, nebo velcí jako Tomáš Matějovský, Jan Zilvar, Dana a Roman Dvořákovi firma MMPublishing, firma Leman, družstvo basketbalových veteránů Sodoma, Mašek advokáti, Podnikatelský klub Empiria21 a mnozí další.