Novinky

Publikováno

Projekt Štafeta 100 x 100 úspěšně završen

Výtěžek ze sbírky štafeta 100 x 100 činil 55 000-, Kč. Dne 17. 8. 2017 jsme navštívili tábor v Bělči nad Orlicí, kde se rodiny s hemofilií stiženými dětmi učí s touto chorobou žít. Viz článek MUDr. Kristiny Trskové na našich stránkách.

Do tábora jsme přijeli dopoledne a zastihli jsme děti v plném programu: hra na sbírání korálků podle jednoho z úkolů v pohádce O Zlatovlásce, rehabilitace s odborným dohledem, aplikace injekcí rodiči, výtvarné činnosti. Pokračování textu Projekt Štafeta 100 x 100 úspěšně završen

Publikováno

Každý koš pomáhá aktuálně

Handicapovaní basketbalisté obsadili 2. místo na ME, které se konalo na konci července v Brně, a postupují tak do vyšší skupiny. Gratulujeme. Svým výkonem přispěl k úspěchu i Michal Poláček. Na koupi jeho sportovního vozíku sbírá spolek Každý koš pomáhá od poloviny června tohoto roku finanční podporu. Rozhovor s Michalem Poláčkem bude uveřejněn 8. srpna na aktuálně.cz a následně na našich facebookových stránkách.

 

foto z chritativní akce při ME žen v Hradci Králové
foto z chritativní akce při ME žen v Hradci Králové

Pokračování textu Každý koš pomáhá aktuálně

Publikováno

Dobré zprávy

KKP_2017_Empiria_Štiřín_18.5 (19)

Další peníze pro hemofiliky

Sociálně slabé rodiny s hemofilickými malými dětmi budou mít letos po starostech. Spolku Každý koš pomáhá, který půl roku sbírá pro děti peníze, minulý víkend přispěli účastníci profinetworkingového setkání Podnikatelského klubu Empiria 21. Pokračování textu Dobré zprávy

Publikováno

Druhá fáze štafety

Štafeta 100 x 100 pokračuje druhou fází. Sbíráme částku na letní tábor dětí nemocných hemofilií. Do druhé fáze štafety se zapojili cyklista a mnohonásobný účastník OH Jiří Ježek, nejlepší paralympijský cyklista historie, fotbalová legenda Pavel Horváth, basketbalista Luboš Bartoň, vítěz Euoroligy 2009, nejlepší střelec historie československého basketbalu Josef Jelínek a další. Video najdete na našich facebookových stránkách.

Pokračování textu Druhá fáze štafety

Publikováno

Paní Hana Ezrová slaví 90. narozeniny

Hana-ezerova-90

Spolek Každý koš pomáhá inicioval a zorganizoval vzpomínku na paní Hanu Ezrovou u příležitosti jejích 90. narozenin. Po osobním rozhovoru s paní Ezrovou, pro kterou je stále největším zážitkem sledovat basketbalová utkání, se blahopřání uskutečnilo dne 10. 3. v hale Na Královce před utkáním Evropské ligy žen ZVVZ USK Praha proti družstvu Nadezhda Orenburg.

Pokračování textu Paní Hana Ezrová slaví 90. narozeniny

Publikováno

Klinika svízelných situací

Cílem projektu je vybudovat centrum pro pomoc lidem, kteří byli nenadále stižení nějakou zdravotní nebo jinou životní katastrofou. Z našich desetiletých zkušeností víme, že mnohdy tito lidé potřebují nejen finanční výpomoc, ale zejména osobní pomoc při kontaktu s institucemi či jinými organizacemi, které mají možnost jim pomoci. Naše Klinika svízelných situací by jim měla pomoci tím způsobem, že se o ně v této první svízelné fázi postará tak, že je „vezme za ruku“ a při prvních těžkých krocích jim ukáže způsob, jak dále a s pomocí koho se naučit znovu a za jiných podmínek žít. Jinak, jiným životem, ale tak aby i nová cesta byla smysluplná. Chtěli bychom vytvořit síť osobních kontaktů a nejbližší spolupráce s již zavedenými zařízeními, umět vyhledat nové a najít ty pravé právě pro naše klienty. Chceme se specifikovat na konkrétní lidi, popř. rodiny, abychom podali pomocnou ruku receptem jim ušitým na jejich aktuální problém. Máme v plánu spolupracovat i s psychoterapeuty a již dobře fungujícími klinikami. Dlouhodobým cílem je získat pro spolupráci sociální kurátory, kteří by s našimi potřebnými spolupracovali až do okamžiku, kdy se sami budou schopni o sebe postarat.

Publikováno

Rok 2017 a hemofilie

Dětský tábor HemoJunior

V roce 2017 pokračujeme v pomoci dětem s hemofilii. V létě pro ně pořádá společnost Hemojunior tábor, kde se nejen ony, ale i jejich rodiče a sourozenci budou učit, jak žít s touto závažnou chorobou, o chorobě více v článku MUDr. Kristiny Trskové v sekci projekty.
Naše pomoc probíhá prostřednictvím projektu Štafeta 100 x 100, která byla započata již na podzim 2016. Po první úspěšné fázi a vánoční pauze přichází druhá fáze, kterou odstartuje úspěšný cyklista a reprezentant České republiky Jiří Ježek, fotbalový reprezentační trenér Karel Jarolím a další. Chceme oslovit nejen basketbalové příznivce, i ale i všechny, kteří mají zájem pomáhat potřebným.

Za spolek Petra Bažantová, předsedkyně